Tříkrálová sbírka 2014  (5. 1. 2014)

Ze spánku mě 5.1.2014 vzbudí SMS vyzvánění mého telefonu. Mezi organizačními pokyny k letošní tříkrálové sbírce si čtu od Pídý ještě další novinu - právě jede do porodnice! Pomalu se vykoulim z postele, snažím se proloupnout oči, pochopit co se děje, obleču se, poberu, co je třeba a frčím ke klubovně. Tady jsme se sešli s Vaškem, Kislíkem, Lennym, Kárlem, Aničkou, Ondrou, Kryšotem, Nikčou, Aýzem, Ralfem s Luckou a Kubou, který vzal s sebou i svého mladšího bráchu.
Po počmárání obličejů dvou Baltazarů, rozdělení do dvou part a několika pózování na fotku, hodných opravdových modelek, jsme vyrazili do terénu. Trasa naší královské delegace vedla klasicky od Ulmu přes Kočandrlů k bytovkám a panelákům. "Probůh, jak ty děti chodí rychle!" pomyslím si, když funím a valím se za ostatními. Cestou se k nám přidal ještě Fík s Pavlem Divišů - jeho nosičem foťáku, a taky Lucka Kadeřábků.
Čím více peněz v kasičkách přibývalo, tím bolestněji se do schodů šlapalo, ale po Vánočním přejídání se kondiční cvičení jako tohle více než hodí. Sbírku jsme končili jako vždycky u Kojzarů, kde ovšem pro změnu letos neotevřel pan Hůlka, nýbrž pan Králík a místo starého cukroví nám rozdal bonbóny. Po rozchodu domů mě hřál dobrý pocit z pomoci charitě a taky z toho, že máme nový přírůstek do naší i skautské rodiny. Díky všem za účast a těším se na sbírku další rok!
Koule

Letos se vybralo na sušicku celkem 251.586,- Kč a u nás v Hartmanicích 6.946,- Kč - všem, kdo přispěli, moc děkujeme!!!

Fotogalerii dodáme brzy!