Tříkrálová sbírka 2022  (9. 1. 2022)

3kralove2022
Po roční pauze, kdy se tříkrálová sbírka nekonala kvůli pandemii, jsme oprášili kostýmy, koruny a hlavně tříkrálovou koledu a v neděli 9. ledna jsme se sešli ke sbírce pro Charitu Sušice. Tam jsme vybrali dvě skupinky králů (Johanka, Matěj a Julča; Táďa, Jaroušek a Ája) a jejich družinu (Anička, Lucka, Šáša, Klára, Vašek a Pídý).
Po upravení (načernění Baltazarů a ustrojení) jsme jako vždy vyrazili nejdříve na Ulm, kde začala naše anabáze.

Rychle jsme zapadli do kolednického tempa a krom peněz do kasiček jsme bokem inkasovali i sladkosti dobroty, ovoce a místy i /bohužel/ vánoční cukroví.
Po Ulmu nabral náš směr východní stranu silnicí do Kundra- tic. U poslední
bytovky se naše dvě sku- pinky roz- dělily  a naše karavana zamířila na horní náměstí a druhá do bytovek. Ocenili jsme "originální" věnec v morbidním stylu (černý s temnými dekoracemi a stuhou "vzpomínáme") v domě se sociálními byty...kde taky jinde.

Měli jsme naplánováno zajít do kostela, ale protože jsem deb...ehm...hloupá - mířili jsme tam natřikrát (v půl jedenácté - úplně blbě...zamčeno; v jedenáct - to tam byl jen pan Volenec...moc málo lidí a potenciálních dárců a nakonec v půl dvanácté - to už se zadařilo!).
3kralove2022
Pan farář nám požehnal a my se mohli vrátit na naši štaci, tam kde jsme ji opustili u dolních bytovek. Spousta lidí nás ráda viděla a těšila se na nápis K + M + B 2022.
Naše trmácení jsme skončili posledním zazpíváním koledy u dvojčat Hanzlíků, Kája a Honzík s námi prohodili  pár milých vět a pak už hurá do klubovny rozdělit dobroty a vydat se obědvat a odpočívat domů.

Výtěžek sbírky na Sušicku:  491 489,- Kč

v Hartmanicích jsme vybrali