Tříkrálová sbírka 2023  (7. 1. 2023)

3kralove2023
Jako tradičně první lednovou neděli jsme zasvětili dobré věci a pomáhali jsme v Tříkrálové sbírce pro Charitu Sušice.
Ráno jsme se sešli v klubovně, převlíkli se do kostýmů, začernili Baltazary, nasadili koruny a vyrazili.
Letos jsme dali dohromady hned tři skupinky: Johanka, Julča, Matěj (+ Pídý); Laura, Jája a Tadeáš (+ Bucka) a Ája, Anička S. a Klára (+ Vašek).

Jako vždy mířily naše kroky nejdřív na Ulm, kam jsme zamířili se všema 9 králi. Počasí bylo nádherné, sluníčko, teplo, úplné jaro!

Pod Ulmem jsme se už rozdělili. Zatímco jedna skupina obešla horní náměstí, zbylé dvě se vydaly směrem ke Kundraticím, kde ještě společně oblažily Kočandrlů a od
3kralove2023
bytovek už také působily odděleně.
Mince i papírové bankovky rychle přibývaly do kasiček a stejně tak nápis nad dveřmi K+M+B 2023 (což znamená Kriste, požehnej tomuto obydlí...a plusy jsou ve skutečnosti kříže).
U dolních bytovek jsme se zase všechny tři skupinky sešly a zbytek bytovek nad benzínkou obešly společně.
V klubovně jsme si pak rozdělili koledu a trochu si oddechli, že písnička "My tři králové jdeme k vám..." nás zase čeká až za rok.
Jako oddílová vedoucí bych ráda poděkovala všem, kdo se do sbírky zapojili a pomohli dobrému skutku!