Tříkrálová sbírka 2024  (6. 1. 2024)

3kralove2024
Jako tradičně jsme první lednový víkend zasvětili dobré věci a pomáhali jsme v Tříkrálové sbírce pro Charitu Sušice. Tentokrát to dokonce vyšlo na svátek Tří králů.
Ráno jsme se sešli v klubovně, převlíkli se do kostýmů, začernili Baltazary, nasadili koruny a vyrazili. Přišlo méně dětí než obvykle, a tak jsem se musela obětovat a jedním z Baltazarů jsem byla nakonec i já.
Letos jsme dali dohromady dvě skupinky: Johanka, Julča, Matěj (+ Vašek) a Ája, Anička S. a já Pídý.

Jako vždy mířily naše kroky nejdřív na Ulm, kam jsme zamířili se všema 6 králi. Počasí bylo nic moc, mrholilo a bylo pod mrakem.

Pod Ulmem jsme se už rozdělili. Zatímco jedna skupina obešla horní náměstí, druhá se vydala směrem ke Kundraticím, kde jako každý rok potěšila Kočandrlů.

Mince i papírové bankovky rychle přibývaly do kasiček a stejně tak nápis nad dveřmi K+M+B 2024 (což znamená Kriste, požehnej tomuto obydlí...a plusy
3kralove2024
jsou ve skutečnosti kříže).
U bytovek jsme se různě míjeli a potkávali. Závěr sbírky pronaši skupinku byl u Hanzlíků, kde jsme pokecali s Karlem a pak šli na rozdělení koledy do klubovny.

Jako oddílová vedoucí bych ráda poděkovala všem, kdo se do sbírky zapojili a pomohli dobrému skutku, odměnou pro koledníky pak bude promítání filmu v sušickém kině na konci února...