Dobročinná cukrárna (10. 5. 2024)

cukrárna_2024
Po roční pauze jsme pro naši obec opět připravili krásnou akci skautského dobrého skutku - dobročinnou cukrárnu pod širým nebem.
Maminky a oddíloví členové přiložili ruku k dílu a celkem jsme měli v nabídce 7 druhů nejrůznějších dobrot a dokonce domácí citrusovou limonádu.
Sešli jsme se v hojném počtu (Anička S., Johy, Klára, Ája. Matěj, Davídek, Vašík a Pepík, Sofča, Janička, a Pídý + Ani M.) a také lidí přišlo poměrně dost.

cukrárna_2024
Za první půl hodinu jsme tak rázem vydělali 2 tisíce! Sladké šlo na odbyt - v nabídce byl například štrůdl, čokokoláč, čokoládové šátečky, minicheesecaky, skořicová hnízda, bábovka, muffiny a slané pizza šneky.
Lidi nám chvílemi mohli ruce utrhat a opravdu se nemohli nabažit. Poslechli jsme si samou chválu a za 2 hodiny prodeje vydělali 3600,- (které Pídý zaokrouhlila svým příspěvkem na 4 tisíce) a zaslali na konto Člověka v tísni.
Jsme rádi, že takto milou a přátelskou akcí můžeme lidemi sobě dokázat, že pomáhat bližním je vlastně strašně moc fajn!

cukrarna_2024