Jednodenní výprava (22.5.2021)

jednodenni

Konečně výprava! Po dlouhých měsících odmlky kontaktní skautské činnosti kvůli pandemii jsme se dočkali. Sice se mohou konat jen jednodenní akce, ale aspoň něco.
Sešli jsme se v sobotu 22. května v 9h u klubovny. Ti, kdo se netestovali na schůzce předchozí den, se otestovali a mohli jsme vyrazit.
Já osobně jsem výpravu nazvala "zelená", protože jak teď dost prší a je chladno, tak všude kolem je spousta zeleně (typické spíš pro duben).
Naše kroky nejdřív směřovaly do Kundratic, kde jsme obdivovali plot plný hrnečků. Potom jsme prošli kolem zámku dolů do Štěpanic, kde jsme vyzvedli kešku (bohužel u ní byly od března jen Ája a Klárka v den, kdy ji zachraňovaly a přemisťovaly).
Cestou do Zalužic  jsme si do kroku pískali na trávu a když už skoro všem začal bříška svírat hlad, udělali jsme si svačinovou pauzu na Malém Radkově. Doteď ocelové, podmračené nebe se začalo protrhávat a sluníčkozpoza mraků vykukovat.
Po přestávce a občerstvení jsme zašli ke smolné peci, která kdysi sloužila k tavení pryskyřice a výrobě kosmetických produktů (že by smolná maska?!...eh!). Na Velkém Radkově jsme se kochali výhledem na Vatětice a další kopce za Hartmanicemi a na opačné straně výhledem na Kašperk. Pak už jsme se jen skutáleli dolů k řece Otavě do Radešova. Za Radešovem u posezení (a nouzového noclehu) jsme rozdělali oheň a opekli na něm nejrůznější dobroty včetně pizzy.
Po vydatném obědě a odpočinku jsme místo přenechali skupině 3 tatínků a nepočítaně dětí a vyrazili do kopce. U studánky jsme doplnili vodu a došplhali až ke štolám - ty děti prozkoumaly a pak nás čekal náročný výstup "krleš nahoru", abychom vylezli kousek od Mouřence. Tam jsme se pokochali tajemným hřbitovem, kostnicí a zase výhledem do kraje.
Pak už naše cesta vedla jen přes Palvínov  a protože meze a škarpy už vyschly, zahráli jsme si na pilota. Nad Palvínovem nás nadchl nádherný křížek vyřezaný do velkého obelisku a nádherný výhled do kraje - šumava je úchvatná. Nad Hartmanicemi se stahovala černá mračna (a nad Těšovem, Keply a Voleškem určitě už lilo jako z konve), tak jsme ani nespěchali domů.
U zámku se k nám připojili Nela, Lucka Kade a dva psi a doprovodili nás k lesu.
Do Hartmanic jsme se dotrmáceli v půl páté, nohy trochu bolely, ale nálada byla pořád skvělá a společných  kilometrů tras a spousta zážitků nám zase na dlouho vylepšily náladu.
Zápis do kroniky jsem musela zapsat já - hráli jsme hru, komu zůstane na oblečení po návratu do Hartmanic svízel přítula, ten píše zápis do kroniky...aha tak u koho asi skončil?!

u krizku

Putování se zúčastnili: Ája, Anička, Juli, Johy, Matýsek, Klára K., Laura, Lucka B., Anička S., Vašek a Pídý

» fotogalerie