Výprava k bunkrům /s přespáním ve stanech/ (23.-24.6.2012)

k_bunkrum

V sobotu jsme se sešli k poslední předtáborové výpravě. V celkovém počtu 13 dětí + dvou vedoucích jsme vyrazili směrem k Mouřenci. Ještě než jsme opustili Hartmanice, stali se z nás parašutisté ze skupiny Silver A. Náš výsadek bohužel ztratil nejen sám sebe, ale i svého provianťáka se zásobami jídla. Naštěstí jsme věděli, že přistál v blízkosti Mouřence a tak jsme se ho vydali hledat. Počasí nám přálo a i když nás na zádech tížily batohy s vybavením, cesta rychle ubíhala.

Krátce po poledni jsme dorazili na stanovené místo, kde nás již přivítal ztracený zásobovač. Bez zásob. Ty mu prý vypadly během seskoku, takže ted ležely někde v blízkém okolí. I tento úkol jsme hravě zvládli a již s plnou polní vyrazili najít vhodné místo na uvaření oběda. Po necelé půlhodince již plápolal ohen a hřálo se nám jídlo.

Po nutném odpočinku (a vytažení obzvláště veliké třísky), jsme se vydali opět na cestu. Překonali jsme zrádné údolí a vyšplhali na protilehlý kopec. Tam jsme v rozvalinách středověké tvrze snědli večeři a vydali se na průzkum okolí.k_bunkrum

Podařilo se nám najít dva staré vojenské bunkry a pořádně je prozkoumat. Zároveň se v blízkosti jednoho z nich nalézala vhodná louka pro přespání. Bleskurychle (a téměř bez pomoci vedoucích) jsme pak postavili stany a uložili se do nich. Jako nečekaný závěr dne nám pak oblohu rozzářil ohňostroj . Pak už jsme se opravdu uložili ke spánku a po dlouhém přemlouvání vedoucích i usnuli.

Ráno nás probudil zpěv ptáků a křik ranních nespavců. Po sbalení věcí a stanů jsme se přesunuli zpět do zříceniny, kde nás čekala snídaně. Po ní jsme již vyrazili k domovu. Cestou jsme si pod Krušcem ještě zahráli miniturnaj v lacrosu a pak se už opravdu vydali domů.

k_bunkrum

PS:  Musím říct, že mě mile překvapila výdrž všech, takže vám můžu slíbit na podzim něco podobného /jen jinde, jinak a bude i  na přidání ;-) /

Tomáš