Výprava na Kochánovsko aneb Sněženky a Machři: Naše první skautská výprava

kochanovskoV neděli 21.10. 2012 nás čekala první skautská výprava.Všichni jsme se moc těšili a sešli jsme se v hojném počtu 15 skautů. Šli jsme přes Sobíkov na Puchverk. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny.

V první skupině, která šla přes Volešek, byla Zuzka,Venda a Pavel.

Ve druhé skupině jsme byli všichni ostatní s Petrem a šli jsme přes Rovenskou horu.Všichni jsme měli sraz na Rovné, bohužel první skupina zabloudila a tím zkomplikovala situaci. Nakonec Petr dal nám ostatním mapu a GPS a poslal nás na louku uprostřed lesa. On mezitím šel  hledat bloudící kamarády.

Drobné překážky, jako například Vítkova utržená podrážka nebo Peťova bota zapadlá v bahně nás nerozházely, a tak jsme se brzy s odloučenou skupinou sešli.

Poté jsme se všichni vydali vstříc hartmanickým pirátům, kteří na nás čekali uprostřed lesa. kochanovskoKdyž jsme dorazili k pirátům, začala veliká hra. My jako Sněženky a machři jsme museli ukradnout Hartmanickým Gabretám 2 pirátské vlajky. Nakonec se nám to povedlo.

Poté jsme se představili, opekli si buřty a zahráli hru. Nakonec jsme si předvedli naše pokřiky a rozloučili se.

Vydali jsme se k druhé nejhlubší štole v okolí, která byla moc zajímavá. Dále jsme šli k vrchu Kamenáč a poté seběhli z kopce v mlze až k ,,Loupežnickému mlýnu“.Některé děti skákaly přes potok o tyči. Dále jsme se vydali lesy až k chalupě pana Jákla.

Domů jsme sice dorazili až po tmě, ale i přesto se nám naše první skautská výprava velmi líbila a už teď se všichni těšíme na další.

Eva

kochanovsko

Z Hartmanic vyrážela naše skupina po 10. hodině, vyrazili jsme přes Peklo. Po cestě jsme vyluštili 4 šifry, které nám prozradili, že jsme se stali pobřežní stráží, která si má dát pozor na piráty a může čekat posily z ostrova "Machra".
Pak u vrchu Vosík nad Javořím jsme se pokusili ukrást pirátům jejich vlajku a zatknout pirátského kapitána, což by se nám nepovedlo, kdyby nedorazily posily družin Sněženky a Machři z Hlavňovic. Společně jsme se šli posilni opečenými buřty a jinými laskominami a zahráli jsme si ještě jednu hru.
 Potom už jsme vyrazili zase zpátky do Hartmanic, škoda, že z krásného podzimního slunečného dne jsme se vraceli studenou, hustou mlhou.