Masopust (11. 2. 2024)

masopust_2024
V neděli 11. února 2024 krátce před 10 hodinou jsme se sešli v klubovně, abychom doladili naše kostýmy a poté vyrazili na náměstí, kam přišly dvě holčičky v maskách a 3 další děti bez masek za doprovodu svých rodičů. Účast byla velice slabá, ale to nás neodradilo.
Z našeho oddílu přišli: Vašík a Pepík = kovbojští banditi, Tonda = pirát, Matěj = medvěd, Ája a Klára = ženich a nevěsta a Pídý= bankovní lupi
č. Vyrazili jsme kolem kostela a kulturáku ke Kočandrlům, kde jsme vyzvedli Tomáše a Tondu, kterému jsme pak v klubovně zapůjčili kostým Spidermana. U Kočandrlů nás opustila většina přespolních příchozích (tzv. lufťáků) a vydržela s námi už jen růžová čarodějka se svým taťkou.
masopust_2024
Pokračovali jsme přes staré bytovky k novějším, leckde na nás vykoukli z oken či balkónů a překvapivě nás někde i pozvali dál na schodiště. Nejlíp jsme se měli u spodních bytovek, kde u Matoušků bylo opět exkluzivní a fajnové občerstvení a silnou konkurenci jim vytvořili Kopačků. Tady byl přítomen i Kopy, a tak jsme ho vytáhlu s sebou na poslední část trasy - nad benzínu nahoru směrem do klubovny. Dostali jsme pár sladkostí a také nějaké korunky.
Odstrojili jsme se krátce po poledni a rozešli se každý do svého domova.