Polívkovary  a špagetovary

Polívkovary (22.4.2016)

polivkovary
Zářijové gulášovary nadchly nejen degustační komisi ve složení Pídý a Koule, ale zejména děti a tak bylo nad slunce jasnější, že si zavaříme znovu. Tedy, že vymyslíme gastro kategorii, ve které se utkají dva týmy amatérských kuchtíků.
V dubnu, krátce před svátkem sv. Jiří, patrona skautů, jsme se sešli opět v rámci páteční schůzky a se surovinami vyrazili na kopec Ulm. Pár jedinců, kteří měli donést část proviantu, chybělo, ale operativně jsme to vyřešili ještě u klubovny.
O oheň se postaral Kája a ostatní členové oddílu už se ujali škrabek, nožů a surovin a začali chystat propriety. Jedna skupinka (pod vařečkou Ralfa) si vybrala česnečku, druhá skupinka (pod vařečkou Pepy) nám uklohnila zelňačku.
Voda v kotlíkách zakrátko vařila, probublávala a klokotala a pod vrcholem Hamižné už začínaly vonět obě polívky. Zanedlouho dorazila na kopec i Anička Hanzlíků, která, ač nemocná, využila rekonvalescenční procházky spolu s babičkou k tomu, aby své skupince pomohla. A to nejen s degustací.
Česnečka byla ještě doladěna chlebovými krutonky a nutno poznamenat, že obě polívky byly výborné a naše chuťové pohárky si přišly na své. Jedno je jisté - vaření venku na ohni má své kouzlo a brzy ho s dětmi zase zopakujeme.

» fotogalerie /polívky/

špagetovary

Špagetovary (3.6.2016)

Hlad je nejlepší kuchař! Tímto heslem jsme se v pátek 3.6.2016 vydali na další kulinářskou schůzku, tentokrát v italském stylu, neb jsme měli v plánu uvařit si špagety.
Bambini byly rozděleny jednoduše na holky (které vařily červenou omáčku s česnekem) a na kluky (kteří se chystali oslnit naše chuťové pohárky smetanovo sýrovou omáčkou). Sešli jsme se u klubovny, zkontrolovali proviant se zjištěním, že nikdo nevzal olej - Tomík pro něj ještě rychle zaběhl do konzumu, a vyrazili jsme na Ulm.
V polovině cesty na nás čekal Pepo s kolečkem dříví, což se náramně hodilo, protože bylo čerstvě po vydatném dešti a jen těžko bychom hledali suché dříví na podpal. Koleček odvezl nahoru Kája a postaral se o oheň. Ostatní se pustili do vaření - někteří s opravdovou vervou a jiní napodobujíc slavné šéfkuchaře spíš organizovali práci  nebo jen tu a tam jídlo vylepšili.
Omáčky už byly téměř hotové, ale voda na špagety ne a ne začít vařit. A tak se hladoví skauti najedli až kolem šesté, kdy si je vyzvedávali rodiče. Výsledek gastroklání byl jako obvykle nerozhodný - obě omačky byly i přes nelehké podmínky nejen poživatelné, ale i chutné! Po předání dětí ještě roveři a Sýkora uklidili nádobí v klubovně a nezbývá než poděkovat zúčastněným za nacpaná bříška. Už se těšíme na další osvědčené recepty a vůni z kotlíků!

Koule

» fotogalerie /špagety/